- Dużym ułatwieniem dla technika jest samodzielne odnalezienie miejsc bytowania owadów, szukamy więc:
- 1) żywych osobników,
- 2) odchodów – czarne, małe kropeczki, zazwyczaj w skupisku,
- 3) jaj malutkie owalne, koloru białego,
- Łóżko poddawane jest dezynsekcji bardzo dokładnej. Należy zapewnić swobodny dostęp do łóżka, by móc poddaje je zabiegowi z każdej strony, a czasem nawet, od spodu.
- Należy umożliwić aplikację środka na listwy przypodłogowe.
- Przygotować krzesła, fotele do dezynsekcji, zdejmując z nich rzeczy, narzuty itd.
- Jeśli w okolicy łóżka są jakieś meble, odsunąć je, by zapewnić możliwość aplikacji środka chemicznego.
- Jeśli nad łóżkiem wiszą półki, należy wszystko z nich zdjąć. Podczas zdejmowania dokładnie przeglądając każdą rzecz. Natomiast technik w czasie wizyty będzie sprawdzał czy pomiędzy półką, a ścianą nie zalęgły się pluskwy oraz aplikował środek.
- Należy zdjąć znad łóżka przyklejane obrazki, zdjęcia, plakaty itd., oczywiście przeglądając je bardzo dokładnie.
- Należy wyprać pościel, poszewki, prześcieradła, koce, narzuty, a nawet firanki czy zasłonki w programie dłuższym niż godzina w temperaturze 60°C. Wyprać należy również wszystkie rzeczy materiałowe, jak ubrania czy np. maskotki dziecięce, które były w zapluskwionych łóżkach lub na półkach nad łóżkami.
- Zabezpieczyć lub pochować rzeczy zwierząt, typu miska z wodą lub jego zabawki.
- Zabezpieczyć lub pochować porozrzucane zabawki dzieci.
- W razie możliwości odkurzyć łóżka, pod łóżkiem, w okolicach, chemia dużo lepiej działa na powierzchniach niezapylonych.
- Jeżeli w domu są akwaria z rybkami, terraria z pająkami lub z innymi zwierzętami zmiennocieplnymi, należy je przykryć bardzo szczelnie lub wynieść z mieszkania.
Dobre przygotowanie mieszkania do dezynsekcji jest jednym z kluczowym elementów skutecznej dezynsekcji. Nieprzygotowanie mieszkania, może skutkować potrzebą większą ilością zabiegów. Nie jest to wskazane, choćby ze względu na uodparnianie się owadów na aplikowną chemię.
Oferta https://insecto.pl/oferta/